SUPREM utolsó partnertalálkozó és nemzetközi multiplikációs rendezvény

A SUPREM (Succesful Preparation Model for Schools) projektet eredetileg 26 hónapra terveztük, 2019. november 1-től 2021. december 31-ig. Később a COVID-19 járvány okozta akadályok miatt 6 hónappal hosszabbítottuk meg a projektet. Végül további 2 hónap projekt futamidőhosszabbítással éltünk annak érdekében, hogy a projekt minden szakmai anyaga a lehető legmagasabb szakmai színvonalon tudjuk publikálni. Így végül a SUPREM projekt futamideje 34 hónapos lett és 2022. augusztus 31-én fejeződik be.

Qualitas T&G Kft. a projekt utolsó szakaszában a projektmenedzsment csapatot Szegeden (Magyarország) látta vendégül 2022. május 26-27-én, ami nemcsak az utolsó nemzetközi partnertalálkozó volt, hanem egyben a nemzetközi multiplikációs rendezvény is.

2022. május 26-án tartottuk a nemzetközi multiplikációs rendezvényünket Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agórában. A rendezvényen minden partnerünk aktívan részt vett, bemutatkozásukkal és élménybeszámolóikkal hozzájárultak a rendezvény magas szakmai színvonalához.

A rendezvényen több mint 50 fő vett részt, magyar és külföldi résztvevők is.

A magyar multiplikátor rendezvényre 2022. május 26-án került sor a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában több mint 50 résztvevővel (magyar és külföldi vendég egyaránt volt). Többségében tanárok és segítő szakemberek, de szülőket is érdeklődtek az esemény után. Minden projektpartnerünk aktívan részt vett az eseményen (Cooperativa Sociale Borgorete; Istituto Comprensivo Perugia 2; Școala Gimnazială „József Attila” Csíkszereda; M-Around; Maroslelei Általános Iskola), így a rendezvény kétnyelvű volt.

A programot jó előre közzétettük a közösségi médiában, és e-mailben meghívtuk a megye iskoláinak tanárait és segítő szakembereit (szintén kétnyelvűen).

A rendezvény 9:30-kor kezdődött, a szervezők köszöntötték a résztvevőket és röviden bemutatták a napi program felépítését. A délelőtti program Dr. Jámbori Szilvia, a Szegedi Tudományegyetem adjunktusának plenáris előadásával kezdődött az életviteli kompetenciákról. Délelőtt interaktív megnyitó és szófelhő készítés is volt az életviteli kompetenciákról a menti.com alkalmazásával.

Egy rövid kávészünetet követően Krammer Erika és Rózsahegyi Éva (a Qualitas T&G Kft. képviseletében) röviden ismertette a projektet, a projekt célját és a projekt eredményeit. Ezután a projektpartnerek bemutatkoztak és bemutatták a Suprem projektben betöltött szerepüket. Az ebédszünet után, a délutáni foglalkozáson (3 párhuzamos workshopon) a résztvevők gyakorlati szempontból próbálták ki a különböző szellemi termékek egyes részeit, és részletesen megtekintették az IO-k nyomtatott változatait. A résztvevők kérdőívekkel és a rendezvény végén megbeszéléssel fejezték ki elégedettségüket az eseménnyel kapcsolatban.

A nemzetközi multiplikációs rendezvénnyel egyidőben a projekt utolsó nemzetközi partnertalálkozóját is megtartottuk, 2022. május 26-27. A pénteki napon a projektpartnerekkel a projektzáró beszámoló feladatait egyeztettük. Ekkora már teljes egészében elkészült 3 szellemi termék (IO1, IO2, IO3 minden nyelven publikálva), a holland tanulói mobilitás során a 3 iskola 6 tanulója és kísérő tanáraik sok izgalmas programon vettek részt, erről a parntnerek beszámoltak, tapasztalataikat és élményeiket megosztották egymással, és végül 3 multiplikációs rendezvény is megvalósult ekkora (ezek tapasztalatainak megosztása is megtörtént). Az utolsó (IO4) szellemi termékkel kapcsolatos feladatokat egyeztettük, az olasz tanulói mobilitás programját véglegesítettük, illetve két multiplikációs rendezvény terveit is megismertük. Ezzel a projekt tervezésekor vállalt minden kötelezettségünk teljesítve lett. Egy igazán sikeres, eredményekben gazdag projektet zárunk. Minden partner egyöntetűen úgy nyilatkozott, hogy a projektet érdemes tovább hasznosítani, a további közös munka lehetőségeit keressük, és őszintén örülünk annak, hogy a 12-14 éves fiatalok életviteli kompetenciáinak fejlesztéséhez hozzá tudtunk járulni.

A projekt az Európai Bizottság által támogatott Erasmus+ program keretén belül, 224 882 € összegű támogatásból valósul meg.

A projekt azonosító száma: 2019-1-HU01-KA201-061091

Az Európai Bizottság támogatása ezen kiadvány elkészítéséhez nem jelenti a tartalom jóváhagyását, amely kizárólag a szerzők álláspontját tükrözi, valamint a Bizottság nem tehető felelőssé ezen információk bárminemű felhasználásáért.